Czarna Góra to serce zimowych rozrywek regionu, poza ośrodkiem narciarskim to także idealna baza wypadowa na wycieczki nie tylko te piesze, ale także na nartach biegowych lub skiturowych.
Na terenie ośrodka znajduje się 20 tras narciarskich oraz 12 wyciągów i kolei linowych, co daje mnóstwo możliwości bez względu na poziom zaawansowania Waszych umiejętności narciarskich. Ci, którzy na nartach i snowboardzie jeżdżą już dobrze, wyszaleją się na długich czerwonych trasach przy Luxtorpedzie, Żmii i Procy. Ci, którzy lepiej czują się na odcinkach niebieskich - świetnie odnajdą się na szerokich stokach przy Efce i Bartusiu. A Ci, którzy jeszcze nie szusują i chcą się nauczyć - mogą skorzystać z pomocy instruktorów i świetnie przygotowanych polan szkoleniowych. Za mali na narty? Za Efką znajdziecie polankę idealną na sanki!
Poniżej znajdziecie kilka ważnych wskazówek dotyczących ośrodka jak i tematów z nim powiązanych. Dowiesz się m.in.:
❯ Jak dojechać do Ośrodka na Czarnej Górze z Holimo?
❯ Jakie trasy i koleje czekają na Was na Czarnej?
❯ Gdzie szukać aktualnego cennika skipassów i jakie promocje na karnety czekają na Was w Holimo?
❯ Gdzie najwygodniej kupić karnet?
❯ Gdzie szukać aktualnych informacji o warunkach narciarskich?
❯ Jak działa Snow Crew, czyli ekipa odpowiedzialna za naśnieżanie i ratrakowanie
❯ Sprawdzone sposoby na wypoczynek po szusowanku
Czy to daleko, czyli, jak dojechać z Holimo?
Nawet najbardziej niecierpliwi podróżnicy nie zdążą zapytać: "daleko jeszcze?”, bo z Holimo do Resoru Czarna Góra dojedziecie w około 10 minut. Warto wziąć pod uwagę fakt, że w sezonie zimowym ośrodek cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów białego szaleństwa i dojazd może się lekko wydłużyć, dlatego - jeżeli jesteś wyznawcą sztruksiku – warto wstać trochę wcześniej, zaparkować bliżej stoku i być pierwszym na wyciągu. Bezpłatny parking znajduje się przy dolnej stacji kolei linowej Efka, stamtąd szybko przedostanie się na stok.
Mapka:
To co dziś robimy na stoku? Czyli słów kilka o trasach zjazdowych
W Ośrodku Czarna Góra Resort każdy znajdzie trasy odpowiednie dla niego i dostosowane do jego poziomu zaawansowania. W skład infrastruktury ośrodka wchodzą zarówno łagodnie nachylone stoki i polany idealne do nauki jazdy oraz dla początkujących narciarzy, jak i długie czerwone i czarne trasy z homologacjami FIS, na których mogą wyszaleć się średnio- i bardzo zaawansowani miłośnicy desek.
Ogółem do dyspozycji jest 20 tras: czternaście tras zjazdowych, jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich, wszystko to daje łączną długość ponad 14 kilometrów. Warto podkreślić, że cztery stoki mają długość ponad 1000 metrów, a najdłuższy z nich ma prawie 1700 metrów. Część z tras posiada homologacje FIS, co oznacza, że na danej trasie mogą odbywać się zawody sportowe o randze międzynarodowej!
Nie wszystkie trasy są zawsze udostępnione dla narciarzy. Wiele zależy od pogody oraz warunków śniegowych, dlatego warto śledzić komunikaty narciarskie, więcej informacji znajdziecie trochę niżej.
Trasy dla początkujących
Polany narciarskie i trasy łatwe, czyli niebieskie
Niewielkie nachylenie, bardzo szerokie stoki i zróżnicowana infrastruktura – to jest to, co początkujący lubią najbardziej. I to właśnie tu mamy – w dodatku z systemem sztucznego naśnieżania i oświetlone, żeby zabawa nie musiała kończyć się z zachodem słońca.
Trasy łatwe – niebieskie: G, H, I, J, K, L, M, N
Polany: Bartusiowa, Jędrusiowa, Czarodziejska, Misiowa i Saneczkowa.
Trasy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
Trasy średnio trudne – czerwone
Jesteście gotowi na więcej – przetestujcie długie czerwone trasy. Najdłuższa z nich (mająca 1680 metrów), trasa B, na którą wjedziesz superszybką Luxtorpedą, jest oświetlona, co oznacza zabawę na niej od 9:00 do 20:00.
Każda z tych czerwonych tras jest inna i charakterystyczna, a większość z nich ma Fis-owskie homologacje, a już wiemy, co to oznacza… to bardzo dobrze przygotowane trasy zjazdowe.
Jeśli poczujecie się pewnie na dwóch deskach, to zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności w zawodach organizowanych przez Ośrodek. Dla amatorów jest na przykład Helly Hansen Master League Czarna Góra - w ramach ligi w wyznaczonych terminach odbywają się sobotnie treningi i niedzielne zawody w slalomie gigancie. Jeżeli więc chcesz sprawdzić się na trasie giganta, poczuć adrenalinę jazdy na tyczkach i podszkolić swoją technikę jazdy na nartach, a dodatkowo zgarnąć nagrody - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami na facebooku i instagramie – będziemy, jak co roku informować o tegorocznej edycji ligi.
Trasy średnio trudne – czerwone: B Fis, C Fis, D Fis, E i F Fis
Link do informacji o Helly Hansen Master League Czarna Góra TUTAJ:
Trasy dla zaawansowanych
Czarna ściana
Na wszystkich czerwonych trasach zaawansowani narciarze będą czuli się świetnie – w końcu prawie wszystkie z nich otrzymały homologacje FIS, ale tych, którym ciągle mało i którzy chcą poczuć adrenalinę, zapraszamy na trasę A (o długości 1600 metrów).
SKIPASS, czyli przepustka do Białego Szaleństwa
Biletem wstępu na narciarskie trasy jest karta SkiPass Czarna Góra Resort. Ta zbliżeniowa karta jest nośnikiem zakupionych karnetów i umożliwia korzystanie z usług ośrodka. Po zakupie karnetu karta nie wymaga dodatkowej aktywacji – jest od razu gotowa do użycia. Co ważne - jeden karnet pozwala na korzystnie z całej infrastruktury ośrodka, z wszystkich wyciągów, kolejek oraz tras zjazdowych.
Aktualne ceny karterów znajdziecie na stronie Ośrodka w zakładce CENNIK
link bezpośredni do cennika TUTAJ
A jak kupić karnet. Polecamy zaopatrzyć się w niego online albo w recepcji Hotelu.
Gdy śpicie u nas, zakup karnetu na recepcji hotelowej po prostu Wam się opłaca! Nasi goście mogą skorzystać ze specjalnych rabatów oraz promocji. W niskim sezonie czekają na Was zniżki do -50%! A dzieci PRZEZ CAŁY SEZON szusują za darmo!
Zakup karnetu w Holimo to niezwykle wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Nie stoicie w kolejce, a zaoszczędzony w ten sposób czas możecie przeznaczyć na szusowanko - naszym zdanie to dobry deal.
Jakie warunki dzisiaj na stoku? Czyli skąd wiadomo, że dzisiaj warunki do jazdy są idealne?
Pogoda w górach jest zmienna, na szczęście warunki do jazdy są prawie zawsze. O tym, jaka pogoda panuje danego dnia na stoku, dowiecie się z komunikatów narciarskich publikowanych na stronie Ośrodka. Chociaż my polecamy zaglądać na nasze Social Media, regularnie i w pigułce informujemy o warunkach panujących na stoku dorzucając do tego piękne zimowe zdjęcia, które wprost zachęcają do ruszenia na narty.
Zatem konieczne zajrzycie na nasze profile na:
Facebooku i Instagramie
Co jakiś czas warto też zerknąć sobie na kamerki - transmitują one na żywo warunki prosto ze stoku! To świetne rozwiązanie, bo nie tylko sprawdzicie pogodę na stoku, ale jeszcze podejrzycie ilość szusujących już narciarzy.
Linki do obrazów z kamerek znajdziecie bezpośrednio na stronie Ośrodka.
SnowCrew w natarciu, czyli kto dba o to by Wam jeździło się lepiej.
Za stworzenie idealnych warunków na stoku odpowiada ekipa SnowCrew. Wkraczają do akcji nocą i to oni pomagają Matce Naturze “robić Zimę” (Zimę przez wielkie Z) przy okazji zapewniając Wam ogromną frajdę podczas zjazdów.
Działają w świetle księżyca, kiedy Wy śnicie o idealnym sztruksiku- oni go dla Was robią. Dośnieżają i ratrakują jak szaleni.
Jesteście ciekawi, jak wygląda praca SnowCrew “od kuchni”? Albo chcecie się dowiedzieć się co dokładnie dzieje się na stoku, kiedy schodzą z niego ostatni narciarze? Koniecznie obejrzycie nasz drugi odcinka z serii #ZeroNudy. Mateusz Herman opowiada o tym, jak to jest z tą Zimą na Czarnej Górze i dlaczego stworzenie idealnych warunków jest nie lada sztuką.
Link do odcinka #ZeroNudy
Czysty relaks i przyjemności, czyli co robić po wizycie na stoku?
Zmarznięci, ale szczęśliwi? Głodni, ale usatysfakcjonowani? Po szalonej jeździe na stoku warto skorzystać z sauny lub masażu, a spalone kalorie uzupełnić czymś pysznym. Kolejnego dnia przecież też chcemy mieć siły na narciarskie przygody, prawda? Dlatego też nie należy lekceważyć odpowiedniej regeneracji i po dniu pełnym zjazdowych emocji zafundować sobie chwile relaksu.
Basen, sauna lub prywatny domek saunowy idelane na relaks po narciarskich szaleństwach
Zimowy wieczór umieli wizyta w saunie, a możecie skorzystać z saunarium przy basenie, gdzie do wyboru macie saunę suchą lub infrared. Jeśli natomiast wolicie saunowanie w bardziej prywatnym wydaniu, wtedy możecie skorzystać z fińskiego domku saunowego, gdzie w intymnej atmosferze możesz skorzystać z sauny suchej i parowej oraz z bani z zimną wodą (zimową alternatywą dla bani jest po prostu schłodzenie się w śniegu). Innym sprawdzonym sposobem na relaks jest basen, ten w Holimo ma aż 15 metrów długości i w ramach pobytu macie do niego nielimitowany dostęp. Do waszego wachlarzu regeneracyjnych możliwości w Holimo dorzucamy jeszcze jacuzzi, bicze wodne oraz masujące prądy wodne. Wizytę na saunie, basenie lub jacuzzi warto połączyć z którymś z masaży znajdujących się w ofercie strefy SPA.
Spalone na stoku kalorie, trzeba uzupełnić!
Nie należy zapomnieć o przyjemnościach kulinarnych, jazda na nartach spala od około 300 kcal/h do nawet 600 kcal/h. Dużo, prawda? W takim przypadku nie musicie sobie odmawiać niczego, tym bardziej, że na głodnego to nie jazda. Obiad z deserem lub kubek gorącej czekolady na pewno nie zaszkodzi waszej sylwetce.
W ofercie zimowej naszej restauracji znajdziecie obłędnie pyszne sezonowe propozycje np. żurek na domowym zakwasie, sałatkę z boczniakami lub pierogi z wątróbką. Poza tym nie zabraknie naszych klasyków, na obiad polecamy nasze flagowe Żebro BBQ lub pierogi ruskie. Całe menu skomponowaliśmy w ten sposób, że bez problemu znajdziecie coś na mniejszy, jak i na większy głód. Czeka na Was również barowa oferta Après-ski z Aperolem, Bombardino i gorącym winem na czele. W kwestii napojów zawsze też możecie liczyć na polecajki Pana z Brodą i jego ekipy!
Od nas nikt nie wychodzi głodny, sprawdźcie sami dlaczego.
Link do menu znajdziecie TUTAJ
Powiązane tematy:
1) Jak się ubrać na narty
Link do materiału na FB
2) Nauka jazdy na nartach dla dorosłych
Link do artykułu
3) Sauna – idealny relaks po nartach
Link do wpisu
4) Luxorpedą prosto (nooo... prawie, to bardziej w przenośni) na Śnieżnik
Link do artykułu
5) Jak nie narty to może łyżwy?
Link do artykułu